Komunikaty

Uwaga!

Prosimy o dokonywanie bieżących wpłat za II semestr :czesne i opłaty za zajęcia płatne - u swoich sekcyjnych starostów.

 

Patronat

Logo Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w PoznaniuUniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Logo Wrocławskiego Uniwersytetu PrzyrodniczegoWrocławski Uniwersytet Przyrodniczy

Seniorzy rozpoczęli rok akademicki

Aktualnosci » Seniorzy rozpoczęli rok akademicki

2014-09-30 10:11

Już po raz trzeci studenci kępińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli rok akademicki. Spotkanie odbyło się w sobotnie popołudnie w auli LO im. H. Sucharskiego w Kępnie.

Oprócz studentów - seniorów w uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się starosta Powiatu Kępińskiego Włodzimierz MazurkiewiczAniela Kempa, przedstawiciel UAM w Poznaniu a zarazem przewodniczący Rady Programowej KUTW prof. dr. hab. Jerzy Babiak, dyrektorzy zaprzyjaźnionych instytucji oraz nauczyciele prowadzący zajęcia dla studentów. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Gaudeamus przez Chór Powiatu Kępińskiego. Przybyłych gości powitała prezes Stowarzyszenia UTW Powiatu Kępińskiego Roma Muszyńska, która przybliżyła wszystkim zgromadzonym zagadnienia związane z działalnością UTW. To już jest kolejna, trzecia nasza inauguracja roku akademickiego, mamy za sobą dwa lata doświadczeń w pracy, jesteśmy bogaci o wiele nowych pomysłów, które chcielibyśmy w tym roku zrealizować. Myślę, ze wszyscy coraz lepiej wiemy o co w tym Uniwersytecie chodzi i co byśmy chcieli w nim uzyskać. Ciepłe słowa do studentów skierował też starosta Włodzimierz Mazurkiewicz. Życzę tego abyście tak patrzyli na rzeczywistość, tak się uczcili, tak poznawali świat aby nie dać się zamknąć w jakieś dziwne, szklane kule, aby świat był zawsze dla Was tak szeroki jak to jest tylko możliwe. Życzenia słuchaczom z okazji inauguracji złożyła też burmistrz Aniela Kempa. Ten czas i te możliwości, które zostały stworzone dla Was wykorzystujcie. Cieszę się, że mogę dzisiaj z Wami być.

Podczas uroczystości wręczono indeksy studentom pierwszego roku. W tym roku odebrało je 17 osób. Do nich wszystkich zwrócił się również przewodniczący Rady Programowej profesor dr hab. Jerzy Babiak. Wszelkie inicjatywy mające na celu podtrzymanie aktywności osób starszych i zapewnienie ich udziału w życiu społecznym wspiera też senator Andżelika Możdżanowska. Seniorzy chcą i potrzebują się spotykać i aktywnie działać oraz rozwijać. Dlatego tak ważne jest tworzenie odpowiednich rozwiązań, które umożliwiają aktywizację osób starszych oraz integrację międzypokoleniową. Życzę więc Państwu wspaniałego rozwoju osobistego. Po uroczystym wręczeniu indeksów słuchacze UTW wysłuchali wykładu inauguracyjnego "Muzealnik - teoria a rzeczywistość", który wygłosiła dyrektor Muzeum Ziemi Kępińskiej Sylwia Kucharska. Dla studentów kępińskiego UTW w tym roku szkolnym przygotowano kolejne ciekawe zajęcia, takie jak: kursy językowe, zajęcia z obsługi komputera, a także zajęcia na basenie czy gimnastykę. Studenci - seniorzy realizować się będą mogli również w sekcjach artystycznych: tanecznych, wokalnych, plastycznych, kulturalnych i turystycznych. Ciekawymi propozycjami są warsztaty muzealnicze czy uczestnictwo w spotkaniu w "Kinie za rogiem". W tym roku akademickim słuchacze będą mogli również inicjować swoje formy działań i spotkań towarzyskich. Obowiązkowe jednak dla studentów są comiesięczne wykłady, które dla urozmaicenia dotyczą innej dziedziny. Pierwszy już 24 października.

  
  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com