Komunikaty

Uwaga!

Prosimy o dokonywanie bieżących wpłat za II semestr :czesne i opłaty za zajęcia płatne - u swoich sekcyjnych starostów.

 

Patronat

Logo Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w PoznaniuUniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Logo Wrocławskiego Uniwersytetu PrzyrodniczegoWrocławski Uniwersytet Przyrodniczy

Rok akademicki 2022/2023 rozpoczęty.

Aktualnosci » Rok akademicki 2022/2023 rozpoczęty.

2022-10-20 12:36

Dnia 19.10.2022r. (środa) o godzinie 17:00 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie Roku Akademickiego 2022/2023. Swoją obecnością zaszczycił nas Starosta Kępiński pan Robert Kireuzal.

Zgromadzonych w murach biblioteki seniorów oraz Starostę Kępińskiego – Roberta Kieruzala powitał dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie, Wiesław Walas, który jest prezesem Stowarzyszenia UTW Powiatu Kępińskiego. Następnie oddał głos pani Izoldzie. Izolda Kiec jest literaturoznawczynią, teatrolożką i kulturoznawczynią, która przygotowała niezwykle ciekawy wykład o Agnieszce Osieckiej – poetce, pisarce, kobiecie, jak się okazuje, nieszczęśliwej, która nie potrafiła zbudować szczęśliwego, zdrowego związku, która przez całe swoje życie niosła za sobą ciężar trudnych relacji zarówno z ojcem, jak i matką. Tak jak Agnieszka Osiecka, jak jej matka i wiele kobiet przed i po nich – tak po dziś dzień, prawie każda kobieta nosi w sobie „krąg blizn” – pokoleniowy stygmat, skryte głęboko smutki, cierpienia, poświęcenie dla wszystkich wokoło, niejako przepraszanie za własne istnienie.

Wykład przeplatany był piosenkami, do których słowa napisała Agnieszka Osiecka. Teksty, niezwykle sugestywne i do dziś poruszające, oddają jej osobiste myśli oraz jej pogląd na świat. Bohaterki utworów Osieckiej noszą jej cechy, więc ich losy są niejako biografią samej poetki.

Po wykładzie, Starosta Kępiński, Robert Kieruzal, wręczył na ręce prezesa stowarzyszenia, Wiesława Walasa,  list gratulacyjny dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Kępińskiego z życzeniami dalszych działań.

Wykład odbył się w ramach projektu “Odkryj swoje wewnętrzne piękno” realizowanego z programu Partnerstwo dla książki. Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com